Wroclavia powstała z myślą o środowisku,

które ją otacza. Odpowiedzialnie zaprojektowane centrum musi wyróżniać przyjazna konstrukcja i lokalizacja. Z dumą prezentujemy rozwiązania, dzięki którym Wroclavia jest właśnie takim miejscem.
ZRÓWNOWAŻONA WROCLAVIA

MIĘDZYNARODOWY CERTYFIKAT ZRÓWNOWAŻONEGO BUDOWNICTWA (BREEAM)

Wroclavia może się poszczycić certyfikatem BREEAM In-Use z najwyższymi we Wrocławiu notami dla centrum handlowego. Ten międzynarodowy certyfikat potwierdza wyjątkową przyjazność budynku dla użytkowników i środowiska.

Odzwierciedla też stosowaną przez centrum zasadę społecznej odpowiedzialności biznesu. Podczas certyfikacji Wroclavia uzyskała ocenę excellent, zarówno w zakresie właściwości samego budynku (82,3%), jak i zarządzania nim (80.9%).

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA

W ramach certyfikacji BREEAM we Wroclavii wykonano kompleksowe analizy i prognozy dotyczące kilkudziesięciu obszarów, m.in. wypływu na zdrowie i dobre samopoczucie przebywających w budynku osób (tu ważny był m.in. dostęp do świeżego powietrza, odpowiednia temperatura oraz natężenie dźwięku), zużycia energii i wody, emisji dwutlenku węgla, dostępu do transportu publicznego, a także zrównoważonego zarządzania całym budynkiem. We Wroclavii został zastosowany m.in. specjalnie zaprojektowany detektor wycieków, który pozwala na monitorowanie zużycia wody, czujniki ruchu regulujące natężenie światła oraz urządzenia pozwalające na redukcję CO².

TRANSPORT I DOSTĘPNOŚĆ

Wroclavia jest łatwo dostępna dla osób korzystających z transportu publicznego (sąsiedztwo kilkudziesięciu linii tramwajowych i autobusowych) i przyjazna dla cyklistów. Inwestor wybudował przy Wroclavii ok. 1300 m ścieżek rowerowych (3 300 m²) oraz parking rowerowy na 400 miejsc

OGRODY I ZIELEŃ

Jednym z ważnych miejsc we Wroclavii są zielone ogrody zlokalizowane na poziomie +2 (między częścią biurową i częścią handlową Wroclavii oraz przy restauracji Coco Chang). Duża część elewacji Wroclavii przy ul. Joannitów ma formę całorocznej zielonej ściany. We wnętrzach Wroclavii także znajduje się naturalna zieleń umilająca gościom wizytę w centrum.

DZIAŁANIA NA RZECZ MIESZKAŃCÓW MIASTA

W 2015 r. z inicjatywy inwestora, firmy Unibail-Rodamco-Westfield został odbudowany znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Wroclavii zniszczony miejski skwer przy ul. Wieczystej, a w Parku Brochowskim nasadzono ponad 1000 drzew. Po zakończeniu budowy nasadzenia zrealizowane zostały także bezpośrednio przy Wroclavii (kilkadziesiąt sztuk, m.in. drzewa formowane o wysokości do 3 m, drzewa w formie wielopniowej o wysokości 5-6 m, a także krzewy o łącznej powierzchni ok. 2 000 m²). We wrześniu i październiku 2018 mieszkańcy Wroclavia mogli skorzystać z darmowego serwisu rowerowego oferowanego przez Wroclavię, by zachęcić ich do odwiedzenia centrum właśnie tym środkiem lokomocji.

ZRÓWNOWAŻONE KOLEKCJE

Od niedawna klienci Wroclavii mogą – oprócz tradycyjnych zakupów – nabyć ubrania z drugiego obiegu. Ponadto wiele marek obecnych w centrum oferuje zrównoważone kolekcje. Więcej o inicjatywach podejmowanych przez naszych najemców przeczytacie poniżej.

4F
4F CHANGE. MAŁYMI KROKAMI W KIERUNKU WIELKIEJ ZMIANY.
COSTA COFFEE
DZIAŁANIA
NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
H&M
INICJATYWY DLA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
4F
4F CHANGE. MAŁYMI KROKAMI W KIERUNKU WIELKIEJ ZMIANY.
COSTA COFFEE
DZIAŁANIA
NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
H&M
INICJATYWY DLA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU