NASZE AKCJE DLA MIESZKAŃCÓW

Pobierz drzewo, aby zasadzić las!

Wroclavia została głównym partnerem akcji ekologicznej „Wirtualne Drzewa dla Wrocławia” organizowanej przez stowarzyszenie Dotlenieni.org. Dzięki niej, na wrocławskich Osobowicach może zostać zasadzony hektar lasu!

W ramach akcji przed Wroclavią, przy wejściu Dąb stanęła donica XXL z drzewem. Wystarczyło zbliżyć do niej telefon wyposażony w technologię NFC lub zeskanować QR kod, aby w ten sposób pobrać Wirtualne Drzewo oraz jego certyfikat. Każde pobrane w ten sposób Wirtualne Drzewo będzie odpowiadało jednej sadzonce, która realnie zostanie zasadzone we Wrocławiu. Wspólnie możemy posadzić aż 10 000sadzonek, czyli ponad hektar lasu.

Wirtualne Drzewo z donicy znajdującej się przed Wroclavią, można było pobrać od 10 września do 6 listopada 2019 roku.Termin wykonania nasadzeń ustalany jest z Zarządem Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Wirtualne drzewo

Bezpłatny Serwis Rowerowy dla mieszkańców Wrocławia

Dla mieszkańców Wrocławia rower coraz częściej stanowi główny środek transportu, a także sposób spędzania wolnego czasu i rekreacji. Wroclavia wyszła naprzeciw tym potrzebom, udostępniając swoim klientom bezpłatny, jesienny serwis rowerowy – idealny dla tych, którzy wrócili z wakacji i chcą przygotować rower na kolejne, deszczowe miesiące eksploatacji.
Z bezpłatnego serwisu rowerowego mogły bezpłatnie skorzystać osoby, które posiadały Kartę Stałego Klienta Wroclavii. Serwis działał w terminie od 10 września do 13 października.


„Ubieramy wrocławskie krasnale” (wrzesień-listopad 2016 r.)

To zorganizowane pod patronatem Urzędu Miasta Wrocław wydarzenie, którego uczestnicy projektowali i wykonywali stroje dla znanych z wrocławskich ulic krasnali.

Projekt miał na celu zaproponowanie mieszkańcom Wrocławia atrakcji i rozrywki, która wpisywałaby się w unikalny wrocławski styl i wyrażaną na wielu płaszczyznach dumę wrocławian ze swojego miasta. Dodatkowo łączył te wartości z elementami bliskimi Wroclavii – designem i modą.

Konkursem zainteresowały się ogólnopolskie media oraz internauci, którzy wybierając najlepszą kreację oddali aż 12 tys. głosów. Dla wrocławian i turystów akcja „Ubieramy wrocławskie krasnale” była doskonałą okazją do zabawy i spacerów szlakiem konkursowych projektów.

„Wrocław – kochamy nasze miasto” (styczeń-maj 2017 r.)

To zorganizowany przez Wroclavię – pod Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia i we współpracy z  Towarzystwem Miłośników Wrocławia – projekt edukacyjny skierowany do wrocławskich uczniów i przedszkolaków. Akcja wzmacniała postawę lokalnego patriotyzmu i zachęcała młodych wrocławian do wyrażania sympatii dla swojego miasta.

Jej kluczowym elementem był konkurs na kolaż wyrażający ideę „Wrocław – kochamy nasze miasto”. Do udziału zgłoszono 152 prace, na które  internauci oddali ponad 500 tys. głosów. Łączna pula nagród wyniosła 31 tys. PLN. Wyróżnione prace zostały zaprezentowane na czasowej wystawie przy ul. Świdnickiej, a kolaże laureatów wydano w formie pamiątkowej pocztówki. W ramach programu „Wrocław – kochamy nasze miasto” w 30 szkołach i przedszkolach, odbyły się też bezpłatne zajęcia poświęcone historii, architekturze i środowisku Wrocławia, prowadzone przez przewodników z Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Do 100 placówek trafiły materiały dydaktyczne „Wędrówki po Wrocławiu” umożliwiające samodzielne przeprowadzenie zajęć.