Razem bezpieczni

Drogi Gościu, Twoje dobro, podobnie jak dobro naszych Najemców i Pracowników, to dla nas najwyższy priorytet. W trosce o komfort i bezpieczeństwo wszystkich przebywających we Wroclavii wprowadzamy szereg rozwiązań zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami i zaleceniami organów ds. zdrowia.

Najważniejsze zasady funkcjonowania centrum:

 • Od 1 lutego 2020 r. we Wroclavii są otwarte wszystkie sklepy i punkty usługowe, z wyjątkiem kina, sali zabaw oraz klubu fitness. W celu uzyskania informacji na temat wszystkich otwartych sklepów i ich godzin otwarcia, prosimy o kontakt telefoniczny z Recepcją Wroclavii: +48 71 748 30 00
 • Obowiązują limity dopuszczalnej liczby osób w sklepach (w sklepach o powierzchni do 100 m2 – 1 osoba na 10 m2,  w sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 – 1 osoba na 15m2)

Zobacz, co robimy, aby umożliwić Ci #BezpieczneZakupy:

 • Sumiennie dbamy o czystość każdego miejsca, w którym mogą przebywać goście naszego centrum. Dezynfekujemy ekrany dotykowe, balustrady, klamki i wszystko, czego często się dotyka.
 • Do higienicznego czyszczenia takich elementów używamy środków o sprawdzonym składzie. Starannie wyszukaliśmy płyny dezynfekujące, oferowane przez odpowiedzialnych dostawców.
 • W wielu punktach w naszym centrum handlowym, zwłaszcza przy wejściach, ustawiliśmy dystrybutory z żelem dezynfekującym. Można, a nawet trzeba z niego korzystać do woli.
 • Nasze toalety są „touchless” czyli dotykanie części wspólnych zostało ograniczone do minimum.
 • Środki do mycia rąk dostępne w naszych toaletach zawierają (i zawsze zawierały) czynne składniki odkażające.
 • Jeśli Twoja maseczka wymaga wymiany lub po prostu zapomniałeś jej zabrać ze sobą możesz na miejscu kupić nową, w bezpiecznym, zlokalizowanym na poziomie 0 obok Recepcji centrum maseczkomacie.
 • Dokładamy wszelkich starań, aby goście naszego obiektu respektowali obowiązujące przepisy sanitarne. Pilnujemy, by zachowywano bezpieczny dystans i żeby nie powstawały tłumy.
 • W trosce o dochowanie standardów, czasowo wyłączyliśmy dostępność ławek i innych miejsc odpoczynku.
 • Korzystając z systemu audio, stale emitujemy komunikaty przypominające o obowiązujących zasadach sanitarnych. Najważniejsze zasady wyświetlamy na ekranach cyfrowych i innych nośnikach. Z zasadami możesz się również zapoznać w naszej recepcji.
 • Starannie stosujemy się do aktualnych przepisów i zaleceń.
 • Dbamy, by wszystkie osoby pracujące w naszym centrum były na bieżąco z wszelkimi wytycznymi.

Większość powyższych punktów jest u nas aktualna od dawna. Troska o Twoje bezpieczeństwo i komfort zawsze była dla nas najważniejsza. Są jednak rzeczy, o które trzeba zadbać samodzielnie:

 • Podczas wizyty w centrum handlowym zasłaniaj usta i nos. To naprawdę poprawia bezpieczeństwo, jest także sygnałem dla innych, że zależy Ci na otoczeniu.
 • Pamiętaj o utrzymywaniu dystansu minimum dwóch metrów od innych osób. Nie daj szansy wirusowi!
 • Korzystaj z płynów do dezynfekcji rąk, używaj rękawiczek.
 • Staraj się korzystać z bezkontaktowych metod płatności.
 • Staraj się wybierać co drugie miejsce parkingowe. To nie tylko bezpieczniejsze, ale też wygodne!
 • Jeśli masz w planach zakupy, a źle się czujesz, odłóż wizytę w centrum handlowym na kiedy indziej. Przyjrzyj się swoim objawom, a jeśli coś Cię zaniepokoi – pierwsze kroki skieruj do lekarza. Zdrowie jest najważniejsze, a na wizytę w naszym centrum jeszcze przyjdzie czas!

Wroclavia z certyfikatem Safe&Healthy Places

Przyznanie certyfikatu poprzedzone było audytem prowadzonym przez Bureau Veritas, światowego lidera w dziedzinie badań, inspekcji i usług certyfikacyjnych. Pod lupę poszły kwestie bezpieczeństwa, środowiska naturalnego, a także higieny, która jako nowość wśród kategorii podlegających ocenie, jest odpowiedzią na wymagania nowej, pandemicznej rzeczywistości. Wroclavia otrzymała najwyższą możliwą ocenę audytora.

Wroclavia należy do międzynarodowej grupy Unibail – Rodamco – Westfield, która współpracuje z niezależnym audytorem od 8 lat. Co roku Bureau Veritas weryfikuje zarządzanie standardami bezpieczeństwa i higieny we wszystkich europejskich centrach handlowych oraz wystawienniczych grupy. W tym roku ze względu na pandemię obiekty URW wzmocniły praktyki zapobiegające zagrożeniom dla zdrowia. Przy współpracy z epidemiologami i w oparciu o najnowsze zalecenia organów ds. zdrowia zaktualizowano i wdrożono w życie przewodnik BHP dla centrów handlowych. Następnie Bureau Veritas przeprowadziło audyt centrów, sprawdzając je pod względem zarządzania w kilku kluczowych aspektach: jakość wody i powietrza, higiena, bezpieczeństwo wyposażenia oraz przeciwpożarowe.

Audytor docenił szereg czynności, które Wroclavia wykonuje na co dzień w ramach zapewnienia bezpieczeństwa i najwyższego komfortu klientów, takich jak pomiar jakości wody i ścieków, kontrola temperatury i jakości powietrza, czyszczenie i wymiana filtrów. Nie bez znaczenia okazały się także zabezpieczenia, które wrocławskie centrum wprowadziło w ostatnich miesiącach, w tym m.in. obecność płynów dezynfekujących przy wejściach, dodatkowe oznakowanie, komunikaty wizualne i głosowe dot. bezpiecznych zakupów czy zwiększona częstotliwość mycia i dezynfekcji powierzchni użytkowych.