Zapraszamy na koncert na zielonym tarasie Wroclavii

Już 28 lipca o godzinie 20:00 na zielonym tarasie Wroclavii zagra Mateusz Pospieszalski wraz z zespołem. Koncert odbędzie się ramach trwającego właśnie we Wrocławiu corocznego Vertigo Summer Jazz Festival, którego partnerem jesteśmy już trzeci rok.

Mateusz Pospieszalski Quintet

Mateusz Pospieszalski Quintet to jeden z najgorętszych punktów tegorocznego programu festiwalowego, dobrze znany jazzowym smakoszom. Muzyka kwintetu to duża doza nieprzewidywalności, wirtuozerskie solówki i sceniczna energia lidera. Ostatnia płyta formacji („Tralala”, 2017) łączy doświadczenia z pogranicza alternatywnego jazzu, rocka i folku.

Zespół zagra w składzie: Mateusz Pospieszalski – saksofon altowy, saksofon barytonowy, wokal, Maksymilian Mucha – kontrabas, wokal, Barbara Pospieszalska – wokal, Marek Pospieszalski – saksofon tenorowy, klarnety, flet i wokal oraz Michał Bryndal – perkusja. Mateusz Pospieszalski, twórca i lider formacji to prawdziwa osobowość sceniczna i wulkan energii;  kompozytor, aranżer, producent,  wokalista i przede wszystkim - multiinstrumentalista. Gra na saksofonach, fletach, instrumentach klawiszowych i perkusyjnych, klarnecie basowym i akordeonie. Jest muzykiem wszechstronnym, znanym z formacji jazzowych, ale też rockowych, czy jako kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Należy m.in. do legendarnego zespołu VOO VOO, przyczynił się też do sukcesu Zakopower (komponując m.in. przebój „Boso”). Z Wrocławiem związany przez Przegląd Piosenki Aktorskiej – pięciokrotnie był producentem muzycznym i aranżerem Koncertów Galowych, a utwory w jego aranżacjach wykonywali m.in.: Dee Dee Bridgewater, Nick Cave, Tadeusz Nalepa, Maria i Jan Peszek, Kinga Preis.

Bilety

Bilety na koncert można kupić poprzez portal biletin.pl LINK