Wroclavia najlepszym centrum handlowym na świecie

Z radością informujemy, że Wroclavia otrzymała prestiżową nagrodę w najbardziej renomowanym, światowym konkursie z dziedziny architektury – otrzymaliśmy tytuł najlepszego pod względem architektury obiektu handlowego na świecie „Best International Retail Architecture 2018-2019”.

European Property Awards to prestiżowy konkurs o globalnym zasięgu, którego celem jest wyłonienie najlepszych realizacji z dziedziny architektury, wnętrzarstwa i nieruchomości. Tytuł „Best International” jest wyrazem najwyższego uznania dla unikalnej, światowej jakości projektów.

Wyjątkowe miejsce w sercu Wrocławia

Wroclavia to imponujące, wielopoziomowe centrum handlowe zintegrowane z podziemnym dworcem

Ambicją twórców Wroclavii było wykreowanie ikonicznej koncepcji architektonicznej, niezwykle nowoczesnej, która stanie się ponadczasowym punktem odniesienia. Jednocześnie projekt centrum odwołuje się do wartości bliskich mieszkańcom Wrocławia (m.in. „Przewodnik” oraz Odra i jej mosty). Inspiracją była tu natura, a w szczególności ponad 300-letni zabytkowy dąb „Przewodnik”, który wita gości przy wejściu głównym. Nawiązuje do niego kształt wejść (tzw. urban conopy) oraz wnętrza centrum, których poziomy przypominają warstwy lasu. Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz zastosowano najwyższej jakości naturalne materiały i formy (m.in. drewno i marmur), które podkreślają reprezentacyjny charakter budynku oraz stosowaną w projekcie zasadę zrównoważonego rozwoju. Wyróżnikiem Wroclavii są m.in. iluminowane elewacje z efektem trójwymiarowości, wykorzystanie w szerokim zakresie przyjaznego dla odwiedzających światła dziennego, szklane wejścia oraz ich zadaszenia wykonane z niezwykle trwałego materiału GRP. Wroclavia wraz z wyremontowanymi przez inwestora ulicami przywróciła okolicy dawny wielkomiejski charakter i utworzyła nowoczesny, wygodny węzeł przesiadkowy.

Konkurs International Property Awards

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 4 grudnia w hotelu Savoy w Londynie. Wroclavia uzyskała dwa tytuły: Best Retail Architecture Europe oraz Best International Retail Architecture 2018-2019.

Projekty konkursowe były oceniane przez panel 80 wybitnych, niezależnych ekspertów, wśród których znaleźli się światowej sławy profesjonaliści związani z architekturą, designem i projektowaniem, a także osobowości medialne. Panelowi przewodniczyli członkowie Izby Lordów w brytyjskim parlamencie. Jurorzy podczas ocen koncentrowali się na wzornictwie, jakości, innowacyjności, oryginalności, a także zaangażowaniu w zrównoważony rozwój.

Konkurentami do uzyskanego przez Wroclavię tytułu były najlepsze obiekty i firmy architektoniczne z całej Europy, Azji, krajów arabskich, czy Stanów Zjednoczonych i Kanady. Pełna lista wyróżnionych dostępna jest na stronie organizatora: https://propertyawards.net/international-2018/

Jedno z najbardziej utytułowanych centrów handlowych w Polsce

Przyznany tytuł uświetnił zdobyte dotąd przez Wroclavię nagrody, czyniąc ją jednym z najbardziej utytułowanych w 2018 r. roku centrów handlowych w Polsce. W ciągu roku od otwarcia Wroclavia została laureatem prestiżowych konkursów o polskim, europejskim i światowym zasięgu, dla branży retail i architektonicznych, otrzymując nagrody za całokształt inwestycji, za jakość rozwiązań i marketing. Uzyskane przez Wroclavię tytuły to: najlepsze centrum i deweloper w Europie Środkowo-Wschodniej, wybrane spośród zwycięzców CIJ Awards w poszczególnych krajach (HOF Awards 2018), najwyższej jakości centrum oraz budynek roku (European Real Estate Quality Awards, CEEQA za 2017), najlepsze centrum handlowe w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE Retail Real Estate Awards 2017), najlepsze w Polsce centrum handlowe i najlepszy deweloper (CIJ Awards Poland 2017), najlepsze centrum handlowe otwarte w Polsce w 2017 r. i najlepsza kampania otwarcia (PRCH 2018) oraz najlepsza w Polsce architektura centrum handlowego (Eurobuild Awards w Architekturze 2018).

Więcej na temat architektury centrum: https://www.youtube.com/watch?v=Yaqn35eTqR0