Spotkaj się oko w oko z dzikimi zwierzętami sawanny… we Wroclavii

Zapraszamy Was do Wroclavii w dniach 23 września – 6 października na spotkanie z wyjątkowymi zwierzętami sawanny. Są naturalnych rozmiarów, wydają dźwięki, reagują, gdy ktoś się do nich zbliża… Ale nie bójcie się! Nie zostaniecie pożarci przez lwa, ani zdeptani przez słonia 😊 Zapraszamy na interaktywną, edukacyjną wystawę, która pozwoli Wam odkryć zwierzęta sawanny w ich naturalnych siedliskach. Stań oko w oko z sześciometrowym krokodylem, czterometrową żyrafą czy dorastającym, trzymetrowym słoniem. Możecie też wziąć udział w interaktywnych quizach i zabawach, a pod okiem naszego animatora uczestniczyć warsztatach rysowania.

Ale to nie wszystko – wystawa ma wymiar edukacyjny, dlatego znajdziecie na niej szereg tablic zawierających informacje o dzikich zwierzętach, a także przyczynach zagrożenia ich życia.

Wystawę będzie można oglądać codziennie od 23 września do 6 października na poziomie 0 obok fontanny w godzinach otwarcia Wroclavii.

Otwarte prelekcje edukacyjne Fundacji Zoo Wrocław DODO

Dodatkowo w weekendy 28 i 29 września oraz 5 października w godzinach 12:00 – 15:00 będą na Was czekać wolontariusze Fundacji ZOO Wrocław DODO,  z którymi będzie można porozmawiać o sytuacji dzikich zwierząt na świecie i gatunkach zagrożonych wyginięciem. Dowiecie się, ciekawych faktów na temat działalności Fundacji w zakresie ochrony zwierząt na różnych kontynentach. Na filmach i zdjęciach zobaczycie nie tylko zwierzęta sawanny, ale też pingwiny przylądkowe, lemury Katta czy lisy Fenki.

Aby zapewnić sobie miejsca na prelekcje, wcześniej będzie można się na nie zapisać, za pośrednictwem naszej strony internetowej. --> Zapisz się <--

Prelekcje dla szkół

W dni powszechne od poniedziałku do piątku, w godzinach porannych na analogiczne prelekcje zaprosimy uczniów wrocławskich szkół podstawowych i przedszkoli. Jeśli Twoja klasa chciałaby nas odwiedzić, skontaktuj się z nami pod adresem: wroclavia@fabrykaidei.pl

Powiązane wydarzenia