Etno Cafe

Etno Cafe

Dzisiaj otwarte
Od 09:00 do 21:00

575 771 078 ; 533 770 626

575 771 078 ; 533 770 626

Etno Cafe to kawiarnia, której sercem jest palarnia kawy.
To powrót do korzeni, do dbałości o produkt od początku do końca procesu. Co to znaczy? Etno Cafe wybiera plantację, sprowadza zielone ziarno i wypala je we wrocławskiej palarni. Jeśli spytasz Roastera Krzyśka, dopowie, że to… rzemieślniczy proces palenia, mistrzowskie czary mary, by wydobyć z ziarna pierwotny potencjał.
Zakochana w kawie, z pełnym młynkiem świeżo palonego ziarna ekipa Etno Cafe czeka na Ciebie, by podać Ci pierwszą kawę, kawę do śniadania, tą do sałatki na lunch, do świetnego ciacha i tę wieczorną, aby jeszcze wycisnąć z dnia ostatnią kroplę.
Podstawę menu stanowi szeroki wybór kaw z własnej palarni, przygotowywanych metodami tradycyjnymi i alternatywnymi. Ziarno jest sprowadzane bezpośrednio z Etiopii, Brazylii i Rwandy. W ofercie znajdują się kawy z serii Etno Cafe, dedykowane ekspresom ciśnieniowym i kawiarkom oraz kawy speciality, własnej marki Wroasters, przeznaczone pod metody przelewowe. Karta kaw poza tradycyjnymi pozycjami zawiera również kawy mrożone, smakowe i napoje bezkofeinowe, w tym smoothie, herbatę mrożoną i czekoladę.
Dobra kawa potrzebuje najlepszego towarzystwa, stąd w menu Etno Cafe oferuje ciasta od wrocławskich cukierników (serniki np. truflowy, ciasta wegańskie, bezy i inne) oraz własnoręcznie przygotowane na miejscu desery. W kawiarni można znaleźć także autorskie pozycje menu śniadaniowe-lunchowego, w tym bajgle i bagietki z różnymi dodatkami (łosoś, boczek z pastą jajeczną, humus, tuńczyk z awokado i kurczak) oraz sałatki (z kurczakiem, z kozim serem lub z tuńczykiem).

Godziny otwarcia :

poniedziałek do sobota : Od 07:00 do 21:00
niedziela : Od 09:00 do 21:00

Kategorie :

Title